kwasy omega 3

Omega 3 źródło życia i zdrowia

Naukowcy udowodnili w licznych badaniach, że kwasy tłuszczowe Omega-3 posiadają nieocenioną wartość dla zachowania oraz odzyskiwania naszego zdrowia.

Dlaczego wiele osób o tym nie wie?

Jeśli także Państwo cierpicie z powodu jednej z opisanych na tej stronie chorób, będziecie mieli rację pytając, dlaczego Wasz lekarz czy też terapeuta, mimo wielu pozytywnych wyników doświadczeń z Omegą-3, nie zalecił Wam dotychczas systematycznego używania kwasów tłuszczowych Omega-3 lub jedzenia 1-2 razy w tygodniu ryby.

Strona ta nie jest po to, żeby zgłębiać powody niedostatecznego stanu wiedzy wielu ludzi o kwasach tłuszczywych Omega-3.

Prezentowana Państwu strona ma przekonać, dlaczego kwasy tłuszczowe Omega-3 zasługują na większą uwagę w lecznictwie. Wprawdzie kieruję moją książkę w pierwszym rzędzie do ludzi, którzy chcą pozostać lub być znowu zdrowymi lub zdrowszymi, jednak jako lekarz nie mogę ukryć, że sprawiłoby

Jak stwierdzono, kwasy tłuszczowe mogą wnieść aktywny wkład w złagodzeniu ryzyka szerokiego spektrum najcięższych dolegliwości.

Przede wszystkim mam tu na myśli skutki chorób serca i układu krwionośnego, które obciążają publiczną opiekę zdrowotną wielomiliardowymi kosztami, a także pociągają za sobą licznye ofiary śmiertelne. Także przy rozpowszechnionych chorobach układu kostno-stawowego, jak np. reumatyzm, artroza, a także rak oraz choroby układu nerwowego, nienasycone kwasy tłuszczowe klasy Omega-3 są wartościowym wzbogaceniem codziennego pożywienia, często z zaskakująco pozytywnymi skutkami dla zdrowia. Pełen zakres zastosowań tych kwasów nie kończy się na tym.

Kwasy tłuszczowe Omega-3 są potrzebne organizmowi każdego dnia, między innymi jako podstawa do budowy i utrzymania przy życiu każdej pojedynczej komórki ciała, a także wykorzystywane są jako paliwo do uzyskania energii w komórce.

Dlatego też dostateczny i stały dopływ kwasów tłuszczowych Omega-3 jest absolutnie nieodzowny dla zachowania zdrowia i sprawności fizycznej.

Wskutek zmienionych warunków i przyzwyczajeń żywieniowych, dostateczne zaopatrzenie w kwasy tłuszczowe Omega-3 nie jest w dzisiejszych czasach zapewnione.

Naukowcy przypuszczają, że w ostatnim dziesięcioleciu styl naszego życia, zbyt duży stres, braki w zdrowym, wysoko-wartościowym i możliwie poprzestającym na naturalnych składnikach pożywieniu prowadzą do podwyższonego zapotrzebowania na kwasy tłuszczowe Omega-3.
Jak skutecznie można sprostać tym wyzwaniom żywieniowo-fizjologicznym i jednocześnie jak można chronić się przed chorobami?

Kwasy tłuszczowe Omega-3 nie są lekarstwem. Czy to w kapsułkach jako uzupełnienie pożywienia, czy też w formie jednego lub dwóch regularnych posiłków w tygodniu zawierających rybę, nie działają one natychmiast i bezpośrednio jak tabletka przeciwbólowa.

Ten kto cierpliwie uczy się uwzględniać w swoim jadłospisie rybę lub uzupełnia swoje pożywienie codziennie kapsułkami Omega-3, może liczyć na to, że będzie nagrodzony widocznym polepszeniem swojego samopoczucia. W praktyce wprawdzie mijają często tygodnie, czasem miesiące, lecz ostatecznie większość ludzi zyskuje dzięki Omega-3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *